Konya Bilişim Derneği- Bilişimcilerin Buluşma Noktası
 
   
 
Duyurular/Etkinlikler
DUYARLI ÜYELERİMİZ
Üyelik Formu
Derneğimizin Basın Açıklamaları
Kaydettiğiniz bilgilerin yok olmadığını unutmayın
Derneğimizin basın açıklamaları ulusal basında yankı buldu.
Derneğimizin sosyal ağlarla ilgili basın açıklaması.
BİLİŞİM KENTİ KONYA - Konya Bilişim Etkinlikleri Basın Açıklması
Makaleler
Sosyal Medya ve Güvenlik
İnternet ten Güvenli Alışveriş
Elektronik Postanıza Dikkat
Sanal Alemin Çakma Siteleri
Odamı olalım, dernek mi kalalım?
VİZYON, İNOVASYON VE NURİ DEMİRAĞ
Konya'da Hava Durumu
KONYA
Ziyaretçi Sayacı
Bugün 31
Dün 52
 Toplam
18/09/2012 den beri)
76654
KONYA'NIN EN SEÇKİN BİLİŞİM FİRMALARI BURADA
       
 
 
Basın Açıklaması Çocuklarınızla, sanal âlemde de arkadaş olun
Anne-baba, çocuklarının internette uygun olmayan arkadaşlıklar edinmesi ve bilgi paylaşımları yaparak gelişiminin olumsuz yönde etkilenmesine karşı, sanal âlemde çocuklarıyla arkadaş olmalı.

Konya Bilişim Derneği (KOBİD) Başkanı Ahmet Öztürk, ebeveynin bilgisayar kullanımına yabancı olması halinde eğitim alması ya da öğrenmesi önerisinde bulunuyor. Öztürk, "Bu mümkün değilse, yakın tanıdıklarınızın çocuklarınızla sosyal medyada arkadaş olmasını sağlayabilirsiniz." diyor.

 
Sosyal medyada kullanıcının kendisini, çocuklarını ve çevresini korumak için neler yapabileceği konularında da bilgiler veren Öztürk, internet kullanıcılarının sadece harflerden veya sayılardan oluşan zayıf parolalar yerine, harfler, sayılar ve özel işaretlerden oluşan güçlü parolalar kullanması gerektiğini belirtti. Öztürk, ayrıca parolaların periyodik aralıklarla değiştirilmesini söyledi. "Sosyal medyayı sınırsız özgürlük alanı gibi görerek, aklımıza gelen her şeyi paylaşmak doğru bir yaklaşım değildir.'' diyen Öztürk, şöyle konuştu: "Sosyal medya, özgürlüğün yanında kayıt altına girmeyi ve denetimi beraberinde getirmektedir. Gençliğinizde yazdığınız bir mesaj veya yayınlamış olduğunuz fotoğraf, video veya galeri, onlarca yıl sonra, tanınmış bir kişi olmanızın önünde önemli bir engel haline gelebilir. Herkesle paylaşmayacağınız bilgiyi sosyal medyada da paylaşmayın, paylaştığınız bilgiyi sadece arkadaşlarınızla sınırlamış olsanız bile, arkadaşlarınızın bu bilgiyi başkalarıyla paylaşmayacağını garanti edemezsiniz. Özel bir bilginizi paylaşmadan birkaç kere düşünün. Sosyal medyada gizliliğe yer yok, şeffaflığa yer vardır.''

 

Ekleme Tarihi : 29.8.2012 12:00:21 Gönderen : Ahmet Öztürk   Görüntülenme sayısı: 3963
 
 
         
Anasayfa
 
   
ÖZBİM Eğitim Kurumları'nın Konya Bilişim Derneğine hediyesidir