Konya Bilişim Derneği- Bilişimcilerin Buluşma Noktası
 
   
 
Duyurular/Etkinlikler
DUYARLI ÜYELERİMİZ
Üyelik Formu
Derneğimizin Basın Açıklamaları
Kaydettiğiniz bilgilerin yok olmadığını unutmayın
Derneğimizin basın açıklamaları ulusal basında yankı buldu.
Derneğimizin sosyal ağlarla ilgili basın açıklaması.
BİLİŞİM KENTİ KONYA - Konya Bilişim Etkinlikleri Basın Açıklması
Makaleler
Sosyal Medya ve Güvenlik
İnternet ten Güvenli Alışveriş
Elektronik Postanıza Dikkat
Sanal Alemin Çakma Siteleri
Odamı olalım, dernek mi kalalım?
VİZYON, İNOVASYON VE NURİ DEMİRAĞ
Konya'da Hava Durumu
KONYA
Ziyaretçi Sayacı
Bugün 31
Dün 52
 Toplam
18/09/2012 den beri)
76654
KONYA'NIN EN SEÇKİN BİLİŞİM FİRMALARI BURADA
       
 
 
KONYA'DA KOBİ'LERE FİNANS OLANAKLARI TOPLANTISI YAPILDI
KONYA'DA KOBİ'LERE FİNANS OLANAKLARI TOPLANTISI Toplantıyı izleyen, Soru Cevap Bölümünde Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet ÖZTÜRK Bilişim Sektörü İçin Destek Talep etti.

Toplantı, Konya Ticaret Odası (KTO), Konya Ticaret Borsası (KTB), Konya Sanayi Odası (KSO), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle, Garanti Bankası Ana Sponsorluğunda, Halkbank ve Türk Patent Enstitüsü'nün destekleriyle gerçekleştirildi.

Toplantı Sonunda soru-cevap bölümünde, soru yönelten Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Öztürk, "Panelin başından beri takip ediyorum. Kobilere yönelik destekler arasında bilişim sektörünün, Derneğimiz üyelerinin faydalanabileceği bir detek varmıdır? diye dikkatle izledim. Ancak aradığımı bulamadım. Ülkemizin önünde bulunuan ve panel katılımcıları tarafından da sıkça tekrarlanan 2023 vizyounu, heyecan verici bir vizyondur. Ancak Bilişimin ve bilişim sektörü gözönüne alınmadan 2023 yılında, Dünya'nın en büyük 10 ekonomisi erasında yer almak hedefine ulaşılması mümkün olacak mıdır ?  Saygılarımla." dedi.

Panelistler den NetSafe temsilcisi tarafından da desteklenen sorumuza tatmin edici cevap alamadık. Toplantı sonrası ikili görüşmelerde, Kosgeb Bölge Müdürü Osman Nuri Gönen "bir toplantı düzenlememiz halinde, üyelerimize Kosgeb Destekleri hakkında bilgilendirme yapabileceklerini" ifade etti.

 

KONUYLA İLGİLİ HABERLER

Yazdır e-Posta

KONYA'DA KOBİ'LERE FİNANS OLANAKLARI TOPLANTISI"KOBİ'lere Sağlanan Destekler ve Alternatif Finans Olanakları" konulu panel, 1 Kasım 2012 tarihinde Konya Dedeman otelde gerçekleştirildi.

600'ün üzerinde katılımın gerçekleştiği toplantı basın mensupları tarafından ilgi ile takip edildi. 

Toplantı, Konya Ticaret Odası (KTO), Konya Ticaret Borsası (KTB), Konya Sanayi Odası (KSO), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle, Garanti Bankası Ana Sponsorluğunda, Halkbank ve Türk Patent Enstitüsü'nün destekleriyle gerçekleştirildi.

Panele, KSO Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, KTB Başkanı Muhammet Uğur Kaleli, KTO Meclis Başkanı Seyit Karaca, TOSYÖV Başkanı Rahmi Aktepe, KOSGEB Başkan Müşaviri Halil Özgökçe ve Garanti Bankası İç Anadolu Bölge Müdürü Ahmet Saygılı ile çok sayıda işletme sahipleri ve temsilcileri katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan KSO Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, “Türk ekonomisinin temel taşını oluşturan KOBİ’ler, Türkiye’deki toplam işletmelerin yüzde 99.8’ini oluşturmaktadır. İhracatın yüzde 60’ının gerçekleştiren KOBİ’ler, istihdamın ise yüzde 78’ini sağlamaktadır. Türkiye’deki işsizliği çözmek, milli geliri yükseltmek, kısacası 2023 hedeflerine ulaşmak istiyorsak, KOBİ’lere gerçekten pozitif ayrımcılık uygulanmalıdır” dedi.

KTB Başkanı Muhammet Uğur Kaleli, “KOBİ’ler işsizliği azaltmak ve ülkemizin sosyo-ekonomik gelişmesine katkı sağlayan önemli kuruluşlardır. Dün çok küçük işletmelerde üretim yapıyorduk. Kapalı bir ekonominin içerisinde üretimlerimizi gerçekleştiriyorduk. Dünya’da, etrafımızda ve komşularımızda ne oluyor bunların farkında bile değildik. Fiyatlar rekabet döneminin artık kapandığını kalite ile rekabet döneminin başladığını hepimiz biliyoruz. Bundan sonraki hedeflerimiz mutlaka üretimi tüketimi, markalaşmayı dış ticareti de içerisine alan küresel bir aktör olmayı hedeflemeliyiz. Onun için KOBİ desteklerini Konyalı olarak çok çok ihtiyacımız var. KOBİ’lerin desteklenmesi ve finansa çok kolay ulaşmaları bizi 2023 hedeflerimize daha kolay ulaştıracaktır” diye konuştu.

TOSYÖV Başkanı Rahmi Aktepe, “Bugün KOBİ’lerin önündeki en önemli açılım dış pazarlardır. Ekonomide her güzel gelişmenin karşısında moralimizi bozan şey dış ticaret dengesizliğinden kaynaklanan cari açık konusudur. Bu sorunun aşılması için ülke olarak ihracatımızın artması gerekiyor. Bunun başarmanın yolu ise dış pazarların dikkatini çekecek yüksek katma değer yaratan ürün ve hizmetlerimizi pazarlamaktan geçiyor” şeklinde konuştu.

KOSGEB Başkan Müşaviri Halil Özgökçe ise, 1.7 milyarlık ihracatın en kısa zamanda 17 milyarlara, 170 milyarlara çıkmasını temenni ettiğini ifade ederek, “Çünkü Konyalı buna layıktır. Anadolu’nun bozkırında, stepinde İstanbul ve Kocaeli gibi büyük sanayi şehirlerimizin haiz olduğu imkanların çok azına sahip olarak, kardeşlik birlik ve beraberlik içinde bu başarıyı sağlamak her ile nasip olacak bir şey değildir. Bu bakımdan gerçekten tebrik ediyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından TOSYÖV Mütevelli Heyet Üyesi Hilmi Develi Moderatörlüğünde panele geçildi. Panelde, Türk Patent Enstitüsü, Kredi Garanti Fonu, Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Kalkınma Bankası, KOSGEB ve Mevlana Kalkınma Ajansları uzmanları KOBİ destekleri ve alternatif teşvikler hakkında bilgilerini paylaştı.Topnatının gerçekleştirilmesinde bize ev sahipliği yapan Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası'na ve sponsorlarımıza şükranlarımızı sunarız.

 

                                                                                                                        

Ekleme Tarihi : 1.11.2012 10:40:00 Gönderen : Ahmet Öztürk   Görüntülenme sayısı: 4147
Kimler Görüş Bildirebilir
 
 
Görüşler-Değerlendirmeler
 
         
Anasayfa
 
   
ÖZBİM Eğitim Kurumları'nın Konya Bilişim Derneğine hediyesidir