Konya Bilişim Derneği- Konya'nın en seçkin bilişim firmaları burada
 
   
 
Duyurular/Etkinlikler
DUYARLI ÜYELERİMİZ
Genel Kurul Duyurusu
Derneğimizin Basın Açıklamaları
Kaydettiğiniz bilgilerin yok olmadığını unutmayın
Derneğimizin basın açıklamaları ulusal basında yankı buldu.
Derneğimizin sosyal ağlarla ilgili basın açıklaması.
BİLİŞİM KENTİ KONYA - Konya Bilişim Etkinlikleri Basın Açıklması
Makaleler
Sosyal Medya ve Güvenlik
İnternet ten Güvenli Alışveriş
Elektronik Postanıza Dikkat
Sanal Alemin Çakma Siteleri
Odamı olalım, dernek mi kalalım?
VİZYON, İNOVASYON VE NURİ DEMİRAĞ
Konya'da Hava Durumu
KONYA
Ziyaretçi Sayacı
Bugün 7
Dün 22
 Toplam
18/09/2012 den beri)
73166
KONYA'NIN EN SEÇKİN BİLİŞİM FİRMALARI BURADA
       
  03 --
Kurumsal Üyelerimiz
Tüm bilgiler üyelerimiz tarafından eklenmektedir.
 
ÖZBİM Bilgisayar İngilizce Muhasebe Kursu
 
Üye Kayıt No 03
Üye Adı AHMET ÖZTÜRK
 
Firması ÖZBİM Bilgisayar İngilizce Muhasebe Kursu
Telefon 03323512351
Faks 03323512372
E-Posta 1 bilgi@ozbim.net
E-posta 2 bilgi@ozbim.com.tr
Adresi Abdülaziz Mah. Atatürk caddesi Hünkar Sokak No:40 Meram Konya
Web http://www.ozbim.com.tr
Firma Tanıtımı

1989 Yılında yazılım geliştirme amacı ile Ahmet Öztürk tarafından 12 m lik bir büroda kurulmuştur. Ticari işletmelere, kredili satış yapan mağazalara, dershanelere ve kurslara çeşitli yazılımlar geliştirilmiştir.

1990 Yılı başında Ultra Computer, Bios programları, ETA programları yetkili satıcılıkları firmamızın faaliyet alanlarına eklenmiştir. Bu çalışmaların yanında bir optik sınav değerlendirme sistemi oluşturularak çevre il ve ilçelerde bulunan dershane ve okullara sınav değerlendirme hizmeti verilmiştir.

1990 Yılı sonlarında Konya Alaaddin Bulvarında bulunan daha geniş ve işlek bir cadde üzerinde ki büromuza taşındık.

1994 Yılında, faaliyet göstermekte olduğumuz binamızın 2 ve 4 katlarını da kiralayarak, başka bir firmaya ait olan bilgisayar kursunun bütün haklarını satın alarak ÖZ-BİM BİLGİSAYAR KURSU olarak hizmetlerimize devam ettik.

1997 yılı 2004 yılları arasında Nişantaşı mahallesindeki yerimizde faaliyetlerimizi sürdürdük. 2004 yılı ekim ayında hizmetlerimizi daha etkin yürütebilmek amacıyla Konya'nın merkezi bölgesinde bulunan Atatürk Caddesi Hünkar Sokakta (Zafer de Şirin Hanım Çeşmesi civarı) bulunan kendi binamıza taşındık. Binamız müstakil bahçeli ve 3 kattan oluşmaktadır.

1998 yılında, kalitenin belirli bir alanda yoğunlaşma ve uzmanlaşma ile sağlanabileceği düşüncesinden yola çıkarak, firmamızın diğer satış, servis gibi faaliyetlerini iptal ederek eğitim konusunda yoğunlaşma sağlanmıştır. Bu süreçte, “Bölgemizde standartları belirleyen önder ve örnek bilişim eğitim merkezi olmak” vizyonu ortaya koyan kurumumuz, uygun ilke ve politikalarını geliştirerek, çalışmalarını sürdürmektedir.

Bilişim eğitiminde Dünya’da çapında oluşmuş kalite standartlarını izleyen kurumumuz. Bu standartları Konya’mıza taşıma çabasındadır. Bilişim eğitiminde ve bilişim teknolojilerindeki gelişmeleri izleyerek, çok kısa bir sürede Konya’ ya taşıyoruz. Bölgemizde bilişim sektörünün bilgi kaynağı olmayı hedeflemekteyiz. Bu amaçla Yazılım üretici firmalarıyla, işbirliği içinde olmaya çalışıyoruz. Yazılım üreticilerinin piyasaya yeni sunduğu ürünlerini, bayi veya temsilcilerine tanıtıp eğitiminin verilmesini sağlayabileceği modern bilgisayar laboratuarları oluşturduk. Bu amaçla yazılım üreticileri ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçmiş dönemlerde de yaptığımız gibi, önümüzdeki dönemler de de daha çok bilişim uzmanlarına yönelik, teknik içerikli ve bilişim sektörüne ivme kazandıracak eğitimleri uygulamaya koyacağız.

·AB ülkelerinde kabul gören, XPERT Avrupa Bilgisayar Pasaportu sınav ve eğitim merkeziyiz. İsteyen kursiyerlerimiz veya yeterli bilgiye sahip olduğunu düşünen herkes bu sınavlara katılarak, XPERT Avrupa Bilgisayar Pasaportu sahibi olabilir.

  • · 2005-2006 yılında, Türkiye çapında 14 ilde yürütülen İşkur, SYDV, Kosgeb, ve TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) tarafından koordine edilen, Koç Bryce ve EduTime firmaları ile işbirliği içerisinde yürütülen, Bilişim Çırakları eğitim projesinin uygulamasında yer alan kursumuz, çok ciddi bir performans sergileyerek, dışardan eğitmen ve desteğe ihtiyaç duymadan projenin Konya bölümünü başarılı bir şekilde yürütmüş, eğitimleri Türkiye de en erken tamamlayan, başarılı, kurum olmuştur.
  • 2010 Yılında İşkur işbirliğiği ile düzenlenen Yönetici Sekreterliği Kursu başarı ile yürütülmüş, kursu başarı ile bitiren kursiyerlerimizin %89 unun işe yerleştirilmesi sağlanmıştır. İşsizlik rakamlarının %14,5 gibi rekor seviyelerde seyrettiği bir dönemde elde edilen bu istihdam başarısı 22.Nisan 2010 tarihli bütün yerel gazetelerde Tv Kanallarında, bazı ulusal gazete ve haber portallerinde işlenmiştir.

Genelde insanların zihinlerinde oluşan, sertifika dışında hiçbir bilgi ve beceri kazandırmayan, sadece sınavlara hazırlayan, kurs kalıbının dışına çıkarak, iş piyasasındaki ve bilişim teknolojisindeki gelişme ve ihtiyaçları göz önüne alarak, eğitim programlarımızı hızlı bir şekilde güncelliyoruz. Eğitim alan insanların işinde daha verimli olmasını sağlamanın yanında, işsiz olan kursiyerlerimizin iş bulması ve iş piyasasına nitelikli elemanlar kazandırılmasını sağlıyoruz. Son bir yıl içerisinde doğrudan çabalarımızla işe yerleşen 250 ye yakın kursiyerimiz bulunmaktadır. Bu çalışma için 2013 yılı başında Kariyer servisimizi oluşturarak daha sistemli bir şekilde takip etmeyi hedefliyoruz. Bu alanda ÖZBİM de eğitim almış olmanın, ciddi bir referans olmasını sağlayacak, iş piyasasına yönelik çalışmalar planlıyoruz.

 

Faaliyet Alanları Bilgisayar Kursu
Muhasebe Kursu
İngilizce Kursu
Web Tasarım Hizmetleri
Görüntülenme sayısı
2596
   
 
 
   
ÖZBİM Eğitim Kurumları'nın Konya Bilişim Derneğine hediyesidir